top of page

FAQ

W JAKI SPOSÓB MOŻEMY DOKONAĆ REZERWACJI?

Aby zarezerwować interesujący Was termin przede wszystkim napiszcie do mnie wiadomość poprzez formularz w zakładce "Kontakt". Jeżeli wybrany przez Was termin będzie dostępny umówimy się na spotkanie lub video-rozmowę, podczas której odpowiem na interesujące Was pytania, a następnie podeślę formularz, który pozwoli mi przygotować Waszą umowę. Od dnia podpisania umowy macie 14 dni na wpłatę zadatku. I gotowe! Termin jest Wasz.

JAK DALEKO MOŻESZ DOJECHAĆ?

Mieszkam w Krakowie. Mimo to większość ślubów, na których pracowałem odbywała się w zupełnie innych częściach Polski i Europy. Dojazd (czy nawet podróż samolotem) nie stanowi dla mnie problemu, dlatego nawet jeśli organizujecie swój ślub poza granicami Polski, to śmiało możecie wysłać swoje zapytanie terminowe.

CZY ROBISZ TEŻ ZDJĘCIA?

Zajmuję się wyłącznie filmami, ale znam kilku świetnych fotografów z podobnym spojrzeniem na dzień ślubu jak ja. Współpraca z nimi jest korzystna dla obu stron. Wzajemnie znamy swój styl i nierzadko komunikujemy się bez słów, a naszą pracę najlepiej można określić jako "bezszwową".

JAK DŁUGO BĘDZIEMY CZEKAĆ NA FILMY?

Bardzo zależy mi na tym, żeby filmy trafiły w Wasze ręce dopiero, kiedy wszystko będzie w nich dopięte na ostatni guzik. Zgodnie z umową ich przygotowanie zajmie mi maksymalnie 120 dni roboczych, ale zazwyczaj są gotowe już wcześniej. Dodatkowo nie pozostawię Was na ten okres bez kontaktu i będę informował o postępach prac. Słyszałem, że warto czekać ;)

CZY NASZ FILM MOŻE BYĆ DŁUŻSZY?

Ciężko dać z siebie 100%, jeśli coś nie sprawia Ci przyjemności. Mam to szczęście, że moja praca oraz tworzenie filmów ślubnych jest jednocześnie moją pasją. Filmy o długości do 20 min. są dla mnie wyzwaniem i odczuwam ekscytację na myśl o efekcie końcowym. To dzięki radości z tworzenia takich form mogę zagwarantować Wam moje zaangażowanie oraz produkt z którego śmiało mogę powiedzieć, że "jestem dumny". Zwyczajnie nie czuję dłuższych form i jednocześnie nie jestem specjalistą w ich przygotowaniu, dlatego świadomie nie podejmuję się takich realizacji.

CZY MOŻEMY WYBRAĆ MUZYKĘ DO NASZYCH FILMÓW

Niestety nie. Decydując się na moje usługi wybieracie mnie jako narratora Waszej historii. Wybór muzyki jest dla mnie szalenie ważnym narzędziem, które pozwala mi podkreślić tempo i charakter konkretnych scen. Oglądając różne filmy kinowe, na pewno zauważyliście, że to nie muzyka dyktuje narracje, a jedynie ją wspiera. Podobnie jest w przypadku moich filmów ślubnych. Dodatkowo każdy utwór, który wykorzystuję ma wykupioną licencję - sam jestem twórcą, więc szanuję innych twórców. Jeżeli słyszeliście, że któraś firma wykorzystuje w swoich realizacjach kawałki znane Wam z radia, to albo posiadają oni ogromny budżet na muzykę, albo robią to nielegalnie.

JAK PRZYJDZIESZ UBRANY NA NASZ ŚLUB?

Gdyby nie aparat w ręku, to Wasi goście wzięli by mnie za jednego z nich. Celowo pracuję głównie w pojedynkę i nie korzystam z ogromnej ilości wielkiego sprzętu, żeby jeszcze lepiej wtopić się w tłum. Prawdopodobnie część z osób pomyli mnie z fotografem.

ILE ŚLUBÓW ROCZNIE REALIZUJESZ?

Około 20. Jest to ilość, która powoduje, że nie muszę robić niczego po łebkach i każdy z moich klientów otrzymuje ode mnie jakość usług, na którą zasługuje. W końcu ślub bierze się zazwyczaj raz w życiu.

JAKI BĘDZIE CHARAKTER NASZEGO FILMU?

Nie odpowiem Wam na to pytanie wcześniej, niż po dniu Waszego ślubu. Ja jestem tylko i wyłącznie narratorem, ale to przede wszystkim od Was i wszych gości zależy, czy dzień Waszego ślubu i wesela będzie spokojny, pełen romantycznych momentów i wzruszeń, czy może każda chwila będzie tryskać energią, a parkiet pod nogami rodziny i znajomych będzie płonął.

CO JEŚLI SIĘ ROZCHORUJESZ?

Swój pierwszy ślub zrealizowałem w 2017 roku i od tego czasu ani razu nie przydarzyła mi się taka sytuacja. Ale dobrze wiem, że sytuacje losowe nie wybierają dnia, ani godziny, więc przede wszystkim pomogę Wam zorganizować zastępstwo na podobnym lub wyższym ode mnie poziomie. Dzięki wieloletniej obecności w branży znam wielu utalentowanych filmowców, którym sam wielokrotnie pomogłem, dlatego od razu będę wiedział do kogo należy się zwrócić. Dodatkowo jeżeli zdecydujecie się zrezygnować z całości moich usług, to zwrócę Wam 100% wpłaconych środków, łącznie z zadatkiem.

CZY CENY PAKIETÓW PODLEGAJĄ NEGOCJACJI

Niestety nie. W trakcie roku realizuję około 20 ślubów i są one moim głównym źródłem utrzymania.

CZY MOŻEMY SIĘ SPOTKAĆ PRZED PODPISANIEM UMOWY?

Jasne, że tak. Spotkania nie są w żaden sposób zobowiązujące. Jeśli mieszkacie w Krakowie lub okolicy, to z przyjemnością zaproszę Was na kawę. A jeśli macie do mnie kawałek, to tak samo chętnie umówię się z Wami na video-rozmowę. Uważam, że spotkania są najlepszą formą do rozmowy i poznania się wzajemnie. A jeśli później zdecydujecie się, że to ja będę Waszym filmowcem, to będziecie mnie już znali i pierwsze lody będą dawno przełamane.

bottom of page